Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 03 april 2018

Kontaktuppgifter

Hitta till S:t Petri skola

Besöksadress
Fersens väg 1

Postadress
S:t Petri skola
Fersens väg 1
211 42 Malmö

Reception
040-34 94 00
petri@malmo.se

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNING VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolans entré

Administration

Öppettider expedition:
mån-fre kl. 07.30–12.30 och 13.30–15.30

ADMINISTRATÖR
Dusanka Rnjak
040-34 94 00
dusanka.rnjak@malmo.se

SKOLSEKRETERARE
Judith Grüner
040-34 34 28
judith.gruner@malmo.se

SKOLSEKRETERARE
Katarina Pijarowska
040-34 66 22
katarina.pijarowska@
malmo.se

Skolledning

REKTOR
Eva Daun
040-34 66 34
eva.daun@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
SA, språkintroduktion
Rita Winberg
040-34 35 17
rita.winberg@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
NA, Språkintroduktion
Christina Wehtje
040-34 35 16
christina.wehtje@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Kristina Jönsson
040-34 66 37
kristina.jonsson@malmo.se
Ansvarig för:
NA16, NA17, SPR17

SKOLSKÖTERSKA (vik)
Annette Edengrand
0729-71 54 25
annette.edengrand@malmo.se
Ansvarig för:
SA15, SA16, SA17, NA15

KURATOR
Helén Claus
040-34 66 36
helen.claus@malmo.se


SPECIALPEDAGOG
Kristina Nilsson
040-34 94 03
kristina.nilsson9@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
Marja Boberg
040-34 94 25
marja.boberg@malmo.se

SPECIALLÄRARE
Linda Forslund
0721-55 70 28
linda.backdahl-forslund@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Mona Karlsson
NA, språkintroduktion
040-34 35 20
mona.karlsson5@malmo.se

Besökstid: mån-tors

Lena Jakobsson
SA och språkintroduktion
040-34 66 35
lena.jakobsson@malmo.se

Besökstid: mån-tis och tor-fre

Bibliotek

BIBLIOTEKARIE
Lisa Pedersen
040-34 94 12
lisa.pedersen@malmo.se

BIBLIOTEKARIE
Berit Wijk Tegenrot
Tel. 040-34 94 12
berit.wijk@malmo.se

Skriv till oss




Foto: Jesper Lindgren

På malmo.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.

Vad är kakor?