Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 11 september 2018

Kontaktuppgifter

Hitta till S:t Petri skola

Besöksadress
Fersens väg 1

Postadress
S:t Petri skola
Fersens väg 1
211 42 Malmö

Reception
040-34 94 00
petri@malmo.se

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNING VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolans entré

Administration

Öppettider expedition:
Måndag-fredag
kl. 07.30–12.30 & 13.30–15.30


ADMINISTRATÖR

Dusanka Rnjak
040-34 94 00
dusanka.rnjak@malmo.se

SKOLSEKRETERARE
Judith Grüner
040-34 34 28
judith.gruner@malmo.se

SKOLSEKRETERARE
Katarina Pijarowska
040-34 66 22
katarina.pijarowska@
malmo.se

Skolledning

REKTOR
Eva Daun
040-34 66 34
eva.daun@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
SA, språkintroduktion
Rita Winberg
040-34 35 17
rita.winberg@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
NA, Språkintroduktion
Christina Wehtje
040-34 35 16
christina.wehtje@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Birgitta Severinsen
040-34 66 33
0708-35 55 90
birgitta.severinsen@malmo.se
Ansvarig för:
Naturprogrammet

SKOLSKÖTERSKA
Annette Edengrand
040-34 66 37
0729-71 54 25
annette.edengrand@malmo.se
Ansvarig för:
Samhällsprogrammet, SPR

KURATOR
Helén Claus
040-34 66 36
helen.claus@malmo.se


SPECIALPEDAGOG
Kristina Nilsson
040-34 94 03
kristina.nilsson9@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
Marja Boberg
040-34 94 25
marja.boberg@malmo.se

SPECIALLÄRARE
Linda Forslund
0721-55 70 28
linda.backdahl-forslund@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Mona Karlsson
NA, språkintroduktion
040-34 35 20
mona.karlsson5@malmo.se

Besökstid: mån-tors

Lena Jakobsson
SA och språkintroduktion
040-34 66 35
lena.jakobsson@malmo.se

Besökstid: mån-tis och tor-fre

Bibliotek

BIBLIOTEKARIE
Lisa Pedersen
040-34 94 12
lisa.pedersen@malmo.se

BIBLIOTEKARIE
Berit Wijk Tegenrot
Tel. 040-34 94 12
berit.wijk@malmo.se

Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs mer om hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. *

Foto: Jesper Lindgren